28 listopada 2019 roku miało miejsce rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Organizatorami konkursu były Szkoła Podstawowa nr 8 i Młodzieżowy Dom Kultury  im. J.Korczaka w Inowrocławiu.

OBEJRZYJ FILM

Organizacją konkursu zajęły się panie Katarzyna Juszczak i Renata Sieradzka z SP 8.

Konkurs dał uczniom możliwość prezentacji swoich talentów zarówno muzycznych jak i językowych.

Występy młodych piosenkarzy - biorąc pod uwagę dobór repertuaru, prezentację, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny - oceniało jury w składzie: p. Lilianna Stefańska - nauczyciel języka niemieckiego w I LO, p. Katarzyna Pytel – nauczyciel muzyki w SP8 i p. Agnieszka Mrozińska – nauczyciel j. francuskiego i j. hiszpańskiego w SP8.

W kategorii soliści:

1 miejsce zdobyła Roksana Błaszak – SP 11

2 miejsce – Karolina Komar – SP 8

3 miejsce – Dorota Matuszak – SP 16

Wyróżnienie – Wiktoria Stachowiak – SP 16

W kategorii duety:

1 miejsce wywalczyli Natalia Sobczak i Zofia Czyżewska - SP 16

2 miejsce - Yaroslav Zakharov i Paweł Żabicki – SP 8

3 miejsce – Anna Kanarek i Nadia Smotrycka – SP 1

Grand prix przypadło w tym roku Roksanie Błaszak z SP nr 11 w Inowrocławiu.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!