Artykuły

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Od 10 do 25 października 2020 r. w całej Europie świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2020. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Programowanie to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi oraz umiejętności informatycznych i matematycznych. Ta umiejętność daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji kluczowych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów uczy dzieci (i wielu dorosłych) zadaniowego podejścia do problemów.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu działania związane z obchodami Europejskiego Tygodnia Kodowania rozpoczęliśmy 19 października.

Uczniowie klas 1-8, zarówno stacjonarnie i online (klasy 4-8) brali udział w kursach programowania realizowanych w ramach portalu code.org. Uczniowie zakończyli pierwsze kursy, zdobywając podstawowe umiejętności, które poświadczone zostały certyfikatami.

Na zajęciach korzystaliśmy także z wirtualnej maty do kodowania: https://mata.uczymydzieciprogramowac.pl/pl/private_html, z kodowania w języku Scratch w klasach 4-6: https://scratch.mit.edu/, jak również języku Python w klasach 7-8: https://pixblocks.com/. W klasach 1-2 korzystaliśmy ze stron:  https://www.scratchjr.org/ jak również https://www.digipuzzle.net/minigames/mozaics/mozaics_copy_animals_16x16.htm?language=english&linkback=../../education/games/index.htm.

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w tegorocznej akcji. 16 listopada nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu na 1000 pierwszych inicjatyw online organizowanego przez NASK we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, na które niecierpliwe czekamy. Trzymajcie kciuki za naszą szkołę :-).