Archiwum

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Eine Reise nach Deutschland – realioznawczo-medialna wycieczka po Niemczech

W ramach projektu "Digital Deutsch" realizowanego przez uczniów klasę II z I LO wraz z nauczycielką języka niemieckiego p. Lilianą Stefańską oraz uczniów klasy VII z SP 8 (nauczyciel -p. Renata Sieradzka) 14 czerwca br. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie, którego ideą przewodnią było wdrażanie uczniów w realioznawcze aspekty obszaru niemieckiego.

Galeria zdjęć

Korelując z materiałem geografii przekazane zostały informacje dotyczące podziału administracyjnego Niemiec, a poprzez przekaz filmowy przedstawionych zostało wiele ciekawostek, wzbogacających ogólna wiedzę naszych wychowanków. Wykorzystując materiały filmowe oraz możliwość drylowania poznanego materiału za pomocą aplikacji Kahoot oraz Quizizz zagwarantowane zostały uczniom nie tylko poszerzenie wiedzy, ale również zabawa.

Dzięki spotkaniu mamy nadzieję na lepsze i bardziej świadome uczestnictwo w wycieczce do Berlina, wspólnie planowanej we wrześniu br. Dziękujemy serdecznie p. Lilianie Stefańskiej oraz naszym starszym kolegom i koleżankom za mile spędzony czas.