Artykuły rok szkolny 2016/2017

W święta każdy jest dzieckiem. Na tym polega ich magia… W iście klimatycznej atmosferze 15 i 16 grudnia odbyły się konkursy o tematyce świątecznej przygotowane przez uczniów klas II e i III f.

Uczestnicy zabawy , klasa I f, sprawdzili swoją wiedzę na temat obchodów Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych.

Zwyciężczynią została Klaudia Fiutak. Pytania konkursowe ułożył Wojtek Stolarski, a pomagali mu Łukasz i Michał Lewandowscy.

Uczniowie klasy IIe mieli trudniejsze zadania do wykonania. Musieli podać tytuły i wykonawców świątecznych piosenek, ułożyć dialogi ze Świętym Mikołajem, wymyślić reklamę wylosowanych przedmiotów związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Poziom był bardzo wysoki. Grupy musiały wykazać się nie tylko umiejętnością mówienia w języku angielskim ,ale i jak kreatywnością.

Tekst: M. Huseva, W. Pawłowska, kl. 3f

Zdjęcia: M. Huseva