Irlandia

Cork English Collage

4.07.20016-16.07.2016 / 56 godzin + zaj. dodatkowe

3.07.2016-16.07.2016

Pani Mirosława Huseva wzięła udział w metodycznym kursie języka angielskiego i uczestniczyła w zajęciach w 12-sto osobowej grupie nauczycieli z Hiszpanii i Rosji. Większość uczestników kurs pracuje w przedszkolach i katolickich szkołach podstawowych. Zajęcia odbywały się od 9.00 do 15.50. Wraz z opiekunami Mairead i Raleen omawiane były metody nauczania języka angielskiego w naszych krajach. Uczestnicy dzielili się pomysłami efektywnego nauczania słownictwa i gramatyki na poszczególnych etapach edukacji. Sporo godzin poświęcono fonetyce, ćwiczeniom wymowy, wykonywaniu różnorodnych zadań, które przydadzą się w pracy z podopiecznymi. Każdy z uczestników kursu przedstawił najciekawsze techniki wykorzystywane na własnych lekcjach. Wiele korzystnych wskazówek dostaliśmy od naszych opiekunów kursu.

Pani Ewa Wierzchowska uczestniczyła w ogólnym kursie języka angielskiego w 9-cio osobowej międzynarodowej grupie. Uczestnicy, to zarówno studenci, jak i osoby pracujące w różnych dziedzinach (bankowość, architektura) z Francji, Włoch, Belgii, Hiszpanii i Peru. Poziom kursu został odpowiednio dobrany do poziomu wiedzy i umiejętności językowych uczestnika na podstawie testu przeprowadzonego on-line przez szkołę przed wyjazdem na kurs. Prowadzący zajęcia lektorzy, kładli nacisk na doskonalenie efektywnej komunikacji, dbali o równomierne kształcenie w zakresie wszystkich najważniejszych zdolności językowych, w tym przede wszystkim o doskonalenie płynności wypowiedzi i rozumienia języka mówionego. Chcąc uczynić zajęcia bardziej interesującymi i dynamicznymi, lektorzy wykorzystywali zróżnicowane źródła językowe (np. odpowiednio przygotowane materiały z gazet, czy czasopism, audycji radiowych, czy programów telewizyjnych). Ułatwiało to zapoznanie się z językiem używanym w różnorodnych sytuacjach codziennych – zarówno prywatnych, jak i związanych z pracą, studiami, czy wypoczynkiem. Chcąc zapewnić maksimum możliwości do wypowiedzi, aktywność organizowano przez pracę w grupach, dyskusje, odgrywanie ról, jak i gry i zabawy (np. familiada, szubienica).

W ramach poszerzenia kursu językowego uczelnia Cork English Collage gwarantowała uczestnikom różnych kursów szereg zajęć dodatkowych, popołudniowych. Dotyczyły one m.in. kultury krajów anglojęzycznych (Irlandii), panujących w Irlandii przesądów i zwyczajów, symboli zielonej wyspy, kuchni i tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Spotkania te, w innych niż na obowiązkowych zajęciach grupach, dawała możliwość poznania nowych osób, z różnych części Europy i świata (np. z Meksyku, Niemiec). Zajęcia dotyczące poprawnej wymowy prowadzone przez rodowitych Irlandczyków, zarówno w szkole, jak i poza nią, były nieocenioną lekcją angielskiego.

Poznanie kultury i zwyczajów Irlandczyków możliwe było dzięki wspólnym spotkaniom w pubach i restauracjach, gdzie tradycyjne potrawy mogłyśmy degustować przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki irlandzkie, granej na żywo.

W czasie pobytu na kursie uczestniczyłyśmy również w wycieczkach organizowanych m.in. przez szkołę językową, w celu poznania najważniejszych obiektów miasta Cork i okolic pod względem historycznym, jak i praktycznym, przydatnych w codziennych sytuacjach życiowych.

Odwiedziłyśmy Uniwersytet w Cork (drugim co do wielkości mieście Irlandii), Katedrę, historyczne budynki Więzienia Miejskiego, Obserwatorium astronomiczne. Zwiedziłyśmy zamek w Blarney Castle, piękny nadmorski kurort Kinsale z fortyfikacjami wojennymi, jeden z 7 parków narodowych w Irlandii Killarney National Park, Miasto Limeryk jak również piękne, majestatyczne klify na wybrzeżu Atlantyku Cliffs of Moher.

e3

O NAS: