Artykuły

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

{vimeo}260013900{/vimeo}

 KONKURS "CYBERNAUCI" - PODSUMOWANIE - ZOBACZ - KLKNIJ PLAY

 

 

Dbałość o bezpieczeństwo w Internecie, który stał się nieodłącznym elementem naszego życia, jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych, dlatego nasza szkoła włączyła się w realizację działań „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Jest to ogólnopolski projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Patronat honorowy objęli Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Projekt finansowany jest ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

GALERIA ZDJĘĆ - PROJEKT CYBERNAUCI

Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. W dniach 19 października 2017r. i 24-25.10.2017r. takie zajęcia realizowane były w naszej placówce. Zajęcia prowadziła pani Anna Wróblewska-Zawadzka – Emisariusz Bezpiecznego Internetu. Koordynatorką projektu w szkole jest pani Joanna Grębocka – nauczyciel informatyki.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. W dniach 17 – 18.10.2016r.   warsztaty realizowane są w naszej szkole.

eW ubiegły czwartek, 19 października 2017, przy okazji wywiadówek w szkole, odbyły się warsztaty dla rodziców i opiekunów, natomiast 24 i 25 października dla uczniów i nauczycieli. Tematyka warsztatów dotyczyła ochrony wizerunku w sieci, bezpiecznego korzystania z TIK oraz cyberbezpieczeństwa.

Rodzicom i opiekunom uświadomiono, co może się stać, gdy dziecko korzysta z Internetu w sposób nieostrożny, dowiedzieli się także, w jaki sposób mogą wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka. Uczniowie uzyskali informacje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, w szczególności z portali społecznościowych, a także dowiedzieli się, jakie zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z Internetu. Nauczyciele wzmocnili swoje kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa, poznali nowe inspiracje do pracy z uczniami z użyciem nowych technologii.

Wszystkie informacje i wskazówki zdobyte podczas zajęć pozwolą na bezpieczne korzystanie z wszelkich technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Bardzo dziękujemy pani trener Annie Wróblewskiej-Zawadzkiej za przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych w naszej szkole.

GALERIA ZDJĘĆ - PROJEKT CYBERNAUCI