Artykuły

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

2 lutego 2018 roku uczniowie klas 7SP i 2,3 gimnazjum uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń internetowych. Zajęcia prowadzone były przez Strażników Miejskich, p. mł. strażnika Piotra Baranowskiego i p. st. specjalistę Dariusza Orzechowskiego.

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAJĘĆ

Goście przekazali młodzieży wiele praktycznych porad, jak uniknąć niebezpieczeństw czyhających w Internecie. Wskazali zagrożenia, omówili formy cyberprzemocy oraz jej aspekty prawne, jak również problem uzależnienia od mediów społecznościowych. Uświadomili młodzieży, że nie mogą w sieci działać na szkodę innych osób, a naruszenie tych zasad ma najczęściej dla autorów przykre, czy nawet prawne konsekwencje.

Nauczyciel informatyki: p. Joanna Grębocka