Artykuły rok szkolny 2022/2023

Zakończenie pierwszego etapu kształcenia to ważne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w naszej szkole.
23 czerwca 2023 roku podczas uroczystej akademii, która odbyła się o godzinie 12:00, klasy trzecie zakończyły edukację wczesnoszkolną. Przed nimi kolejny etap nauki.
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia!

23 czerwca 2023 roku to kolejny ważny dzień w historii naszej szkolnej społeczności. Podczas uroczystej akademii, która odbyła się o godzinie 10:00, pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami z Radą Rodziców czwartek 22 czerwca br. jest dniem kiedy nie odbywają się w szkole zajęcia dydaktyczne. Otwarta w tym dniu będzie świetlica w godzinach 6.30-16.30.

W piątek 23 czerwca 2023 roku zakończenia odbywać się będą według następującego porządku:

godz. 8.00 boisko szkolne klasy IV-VI

godz. 9.00 boisko szkolne klasy I-II

w przypadku złej pogody zakończenia odbędą się w salach lekcyjnych,

godz.10.00 sala gimnastyczna klasy VIII

godz. 12.00 sala gimnastyczna klasy III.

Zapraszamy!

Podsumowanie działalności Szkoły Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu
w programie „Laboratoria przyszłości”

w roku szkolnym 2022/2023

Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęła realizację ogólnopolskiego programu „Laboratoria Przyszłości”.
Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości, stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w taki sposób, by angażować uczniów oraz odkrywać ich talenty i rozwijać zainteresowania.

Dzięki zestawowi klocków z których można zbudować programowalne roboty Ablix Krypton 2 uczniowie rozwijali niezbędne w dzisiejszym świecie kompetencje przyszłości takie jak: kreatywność, logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz pracę w grupie. Uczyli się też programowania.  Ogromne możliwości konfigurowania wyglądu robotów oraz programowania ich zachowań dały młodzieży wiele godzin kreatywnej zabawy i nauki.

Zestaw kupiony został w ramach programu "Laboratoria przyszłości".