Materiały edukacyjne dla uczniów

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Materiały na temat bezpicznych zachowań w Internecie dla uczniów klas 1 SP:

 

- cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/podstawowa/ - na stronie znajdziecie komiks „Cybermisja na Marsa”, którego bohaterzy, Mariola, Adrian i Kajtek, udają się w podróż w kosmos i zapoznają Marsjan z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu.

 

http://www.necio.pl/ - Zabawa w Internet przyjazny dzieciom.

 

http://dzieckowsieci.fdn.pl/kreskowka-sieciaki  - Kreskówki dla dzieci pt. „Sieciaki” przekazująca dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

 

http://dzieckowsieci.fdn.pl/owce-w-sieci - Kreskówki na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

 

Materiały dla uczniów klas 7 SP i 2, 3 gimnazjum:

 

https://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/gimnazjum/ - Komiks „Bądź bezpieczny w sieci”, którego bohaterowie, Adrian i Mariola, poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

 

https://kurs.edukacjamedialna.edu.pl/ -Znajdziecie tu elearningowe szkolenia, które pomogą wam w rozwinięciu wiedzy i kompetencji medialnych i cyfrowych. Dzięki tym kompetencjom stajesz się odpowiedzialnym i kreatywnym użytkownikiem nowych technologii.

 

http://dzieckowsieci.fdn.pl/scenariusz-zajec-stop-cyberprzemocy - Znajdziecie tu film edukacyjny przedstawiający przypadek cyberprzemocy.

 

http://dzieckowsieci.fdn.pl/scenariusz-zajec-w-sieci  - Znajdziecie tu film edukacyjny poświęcony bezpieczeństwu młodych użytkowników Internetu.