Ósemkowe Festyny Rodzinne - integracja pokoleń
Świetlica w naszej szkole to miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają czas wolny.
PÓŁ WIEKU ÓSEMKI - DZIĘKUJEMY, ŻE ŚWIĘTOWALIŚCIE Z NAMI! :)🥳
Szkolne zabawy
Zakochaj się w Ósemce! Zapraszamy do Nas!!! :-)
Wspieramy rozwój, dbamy o bezpieczeństwo.
Edukujemy się ekologicznie.
Wycieczki krajowe i zagraniczne.
Wycieczki klasowe.
Dni Języków Obcych w naszej szkole.
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.
Weekendowe rajdy.

facepanel

filmy

edziennik

Nauczyciel

Nauczany przedmiot

Kurs językowy

Kraj / Miasto

Szkoła językowa

Termin kursu/wymiar godzinowy

Termin mobilności

Agnieszka Mrozińska

Język francuski

Intensywny kurs języka hiszpańskiego

A2.2

Hiszpania / Barcelona

International House Barcelona

01.08.20016-12.08.2016 r./ 40 godzin +zaj. dodatkowe, zwiedzanie miasta organizowane przez szkołę

30.08.2016-14.08.2016

Katarzyna Juszczak

Intensywny kurs języka hiszpańskiego

A1.1

Hiszpania / Barcelona

International House Barcelona

30.08.2016-14.08.2016

W dniach od 30 VII do 14 sierpnia 2016 roku w ramach programu Erasmus realizowałyśmy część wcześniej napisanego projektu. W dniu 30 lipca poleciałyśmy do Barcelony. Od 1 sierpnia rozpoczęłyśmy kurs języka hiszpańskiego dla początkujących i średniozaawansowanych w Studiu językowym International House Barcelona. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 09h30 13h30 i prowadzone było przez lektorów języka całkowicie po hiszpańsku. Podczas zajęć miałyśmy możliwość poznania podstaw gramatyki, słownictwa a także kultury Hiszpanii. Zajęcia były urozmaicane grami, quizami itp. Otrzymałyśmy podręcznik do nauki języka, który podczas dwutygodniowego pobytu przerabiałyśmy. W naszych grupach zapoznałyśmy się z osobami z Włoch, Japonii, USA, Niemiec, Chin, Koreii Północnej, Francji, Belgii i Estonii. Przedostatni dzień zajęć to dzień egzaminu, który polegał na sprawdzeniu umiejętności pisania, słuchania, gramatyki i mówienia. Otrzymałyśmy certyfikat ukończenia kursu.

Każdego dnia po zajęciach zwiedzałyśmy Barcelonę. Zapoznawałyśmy się z kulturą Hiszpanii poprzez uczestnictwo w wycieczkach organizowanych przez Studio językowe a także docierając do miejsc, które polecają przewodniki po kraju. Zwiedziłam m.in. Sagrada Familia, Guell Park, Casa Mila, Casa Battlo, Katedrę Eulalii, romańską część Barcelony. Byłyśmy też na pokazie Magicznych Fontann.

Miejsce zakwaterowania - Student Residence Roca było oddalone od szkoły około 30 minut metrem. Warunki zakwaterowania były zadawalające. Śniadania miałyśmy zarezerwowane w miejscu zakwaterowania natomiast pozostałe posiłki zjadałyśmy w przerwach podczas zwiedzania. Dało to nam możliwość kosztowania prawdziwej kuchni hiszpańskiej – tradycyjnych potraw i owoców.

Pobyt był bardzo udany ze względu na poznanie języka hiszpańskiego a także na poznanie kultury Hiszpanii.

e5