Artykuły rok szkolny 2016/2017

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

 W poniedziałek (24.04) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pisarką Ewą Nowak. Uczestniczyli w nim uczniowie z kl. II f.

 

Ewa Nowak to autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i rodzica-mi. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

   W naszej bibliotece znajduje się wiele powieści tej pisarki, m.in.: „Wszystko, tylko nie mięta”, „Krzywe 10”, „Lawenda w chodakach”, „Michał Jakiśtam”, „Ogon Kici”, „Kiedyś na pewno”, „Niewzruszenie”, „Dane wrażliwe”, „Bransoletka”.

     W czasie spotkania autorka barwnie i z humorem opowiadała m.in. o tym, jaką była uczennicą, jak to się stało, że zaczęła pisać, skąd bierze pomysły na tematy swoich książek. Można było też porozmawiać z pisarką i otrzymać jej autograf, z czego chętnie skorzystaliśmy. Mamy z tej imprezy bardzo pozytywne wrażenia.